Центр Командної Взаємодії «Еко Тур»
спільно з КНУ ім. Тараса Шевченка презентує
Туристські маршрути міста Києва
Автор магістр географії рекреації та туризму
Булгакова Юлія
Е
Екологічний маршрут “Барвистими стежками осені” прокладено в межаx Національного ботанічного саду ім. М.М.Гришка НАН України. Його довжина складає 8 855 м, розраховано на чотири годинни. Маршрут складається з 10 точок, які послідовно поєднані між собою, і закінчується в пункті його початку. Рекомендується для проходження в період з вересня по жовтень.
Особливістю даної стежки є надання екскурсантам на кожному пункті маршруту п’яти цікавих екофактів
Початок Дана екологічна стежка розпочинається в пункті №1, який розташовано на вході до НБС, поблизу фонтану
П
Пункт №2 розташовується поблизу ділянки топіарного мистецтва, яка була відкрита до 75-річчя ботанічного саду.Раніше цю місцевість називали “Бермудським трикутником”, адже жодні рослини не приживались тут. Зараз же вона нагадує сад-лабіринт з туї та ялівця, що підстрижені у вигляді спіралей та куль. Заблукати в лабіринті майже неможливо, оскільки поки що висота кущів досягає лише колін дорослої людини, проте, через чотири роки, вже можна буде блукати по лабіринту в пошуках жовтої квітки (клумба з самшиту), що є центром експозиції. Тоді, жива огорожа повинна досягнути висоти в 1,5 м.
Е
Експозиційна ділянка “Гірський сад” передає картину гір за допомогою використання рослинності, рельєфу та каменю (точка №3) На ділянці скомпоновано 250 гранітних брил, і представлено 200 видів, форм та сортів деревних рослин. Гірський сад розміщений в одному із найвищих місць ботанічного саду. Зважаючи на те, що дана експозиційна ділянка, окрім самого Гірського саду, включає і низку пагорбів навколо, екскурсантам виділяється 15-20 хв. часу на огляд оточуючої території.
Н
На точці №4 надається коротка інформаційна довідка присвячена екологічній просвіті учнів, пояснюється, що головна умова такого роду рекреації як екотуризм, не взяти щось від природи для себе і бути пасивним суб’єктом, а усвідомити необхідність охорони та раціонального використання природних багатств. Наводяться десять головних заповідей екотуризму та основні екологічні закони.
З точки №5, відкривається прекрасний вид на лівий берег Дніпра та Видубицький монастир
Т
Точка №6 розташована поблизу Свято-Троїцького Іонінського монастиря Свято-Троїцький Іонінський чоловічий монастир - наймолодший серед київських монастирів, який було засновано в ХІХ ст. Іоною Київським. Місцевість на якій стоїть храм в народі називалась Святими горами, або Київським Афоном, адже саме сюди монахи-відлюдники тікали від шуму та буденності.
Особливістю даної стежки є надання екскурсантам на кожному пункті маршруту п’яти цікавих екофактів
К
Колекційно-експозиційна ділянка “Пори року” (точка №7) в складі якої нові колекції деревних рослин (сад рододендронів, вересовий сад, декоративні форми ялин, ялиць, ялівців, кипарисовиків, сосен, тощо), п’ять експозиційних колекцій квітниково-декоративних рослин (сади півоній, хризантем, жоржин) та ін. Загалом, ділянка розділена на чотири основні зони: зима, весна, літо та осінь.
На шляху до точки №8 туристам наводиться декілька цікавих відомостей про дерева України, а саме:
- найдовговічнішим деревом в Україні є тис – його вік може сягати 4 тис.;
- найстаріше дерево проростає на Рівненщині – дуб, якому нараховується вже більше 1000 років, а його стовбур сягає 8 м в обхваті;
- найвищим деревом, висота якого була виміряна, вважається модрина європейська, яка росла в Рахові на Закарпатті. Коли її зрубали у віці 140 років, вона мала висоту понад 50 м.;
- найстійкіший до спеки – дуб звичайний, який витримує температури до 40 градусів, зберігаючи при цьому життєдіяльність.
Н
На ділянці, що репрезентує Алтай та Західний Сибір в НБС ім. М.М.Гришка (точка №9) можна побачити декоративні, лікарські та харчові види світло та темнохвойної тайги, а також рослинність кам’янистих відслонень, а саме: жимолость алтайську, рододендрон, сибірку, орлики, бадан, аконіт та ін. Серед 120 представлених видів флори регіону, 25% є рідкісними та зникаючими.
К
Колекційно-експозиційна ділянка “Виткі рослини” (точка№10) В НБС ім. М.М. Гришка виткі рослини представлені в оформленні різних малих архітектурних форм, таких як: трельяжів, арок, перлог, альтанок. Загалом, ми маємо можливість помилуватися 32 видами ліан.
Продивитись фото стежки "Барвистими стежками осені"
|