Копия Случайная новость

Етнотолерантна (її ще можна назвати етногеоекологічною) виявляється у повазі інтересів місцевих жителів. Це перш за все шанобливе ставлення до місцевого населення, збереження традиційних систем природокористування, повага та дотримання місцевих законів і звичаїв, а також внесок туризму в соціально-економічний розвиток даної території.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискВ унісон з природою - Парк Дружби Народів

Центр Командної Взаємодії «Еко Тур»

спільно з КНУ ім. Тараса Шевченка презентує

Туристські маршрути міста Києва


Автор магістр географії рекреації та туризму

Знайда Вікторія

П

Парк Дружби народів — розташований в Деснянському районі Києва, між двома спальними районами міста-Оболонню і Троєщиною на острові Муромець. Площа парку — 219,4 га. Розроблена екологічна стежка простягається приблизно на 6,5 км і розрахована на 2,5 – 3 години. Маршрут запропонованої стежки можна проходити в усі пори року, оскільки чудова недоторканна природа і гарні пейзажі зачаровують своєю красою в різні сезони ,сюди захочеться приходити знову і знову.

Я

Як дістатися до парку: Станція М Петрівка. Недалеко від виходу з метро, в бік торгового центру “ Городок” , зупиняються маршрутки і автобуси, які проїзджають Московський міст в бік Троєщини.Потрібно доїхати до зупинки “ Парк дружби народів”. Потім перейти через дорогу і спускати ся вниз – до парку.

Початок Екологічна стежка розроблена для діток дошкільного віку( підготовча група ) та учнів перших – п’ятих класів , з метою сприяння розвитку позитивного емоційного ставлення до всіх об’єктів і явищ природи; Розвивати вміння давати естетичну оцінку явищам природи, тваринам та відтворювати їх красу в зображувальній діяльності. Спонукання до розуміння, прагнення збереження та любові до природи з раннього віку; Шлях стежки має нескладну комбіновану схему з рівнинним рельєфом, що дозволяє вихователю за допомоги проходження стежки ознайомити дошкільнят з природою та розповісти про важливість збереження природи.

Н

Назва "Лиса гора" походить від відсутності на горі деревної рослинності. Тому Лисих гір в одному лише Києві три. Дуже відомою є і Лиса гора під Дніпропетровськом. Можливо, ви знайдете ще якісь Лисі гори десь в інших областях. сама назва свого часу наводила жах. З покоління в покоління передавалися перекази про моторошні нічні шабаші відьом. Ті казки та легенди, до речі, поширені серед усього слов'янського світу Згадують її старі та нові довідники по древньому Києву. З такою назвою існують гори, урочища, села, а колись були і корчми, знову-таки в усьому слов'янському світі. А у Києві Лиса гора існувала і на лівому березі Дніпра – у вигляді довгої піщаної дюни з вершиною десь біля Вигурівщиии (тут і дніпровська протока з промовистою назвою Чорторий), і під Михайлівською горою (літописне Чортове беремище), і біля Щекавиці, і нарешті – на стрімкій, високій кручі – мисовому виступові при впадінні річки Либідь у Дніпро.

П

Парк закладений в 1972 році в урочищі Чорторий і він став продовженням Дніпровського парку. Архітектори В. Г. Отрощенко, В. К. Юхно, В. П. Нагорний і Т. П. Шахун, дендролог В. В. Титов. Ділиться на декілька зон, серед яких: меморіальна (круглий партерний сад з 15 секторами); дитяча; водно-спортивна; пляжі. У парку розташовані клуб водних видів спорту «Екстримальная тяга» з воднолижною канатно-буксировочною дорогою (довжина кільця канатної дороги — 560 метрів), майданчик для гри в пейнтбол клубу «Планета», велоклуб «PARTYZAN», працюють кафе, ресторан. Маршрут нашої екостежки складається з семи оглядових точок, які й передадуть в більшій мірі всю красу парку. Після проходження маршруту ми повернемось в на початкову точку.

П

Перша оглядова точка починається від позначки назви парку. По правий бік знаходиться зона відпочинку з безліччю розваг, але ми рухаємось прямо, для того щоб побути в чарівних глибинах парку і помилуватися його живописністю. Дніпровський район Неосяжний простір між лівим і правим берегами Дніпра,включаючи русла його приток Десенки і Десни ще з давніх часів був пристосований під парк.На даній точці відбувається розповідь діткам про мету прогулянки і цікаві факти про дану територію.

А

Алея на початку парку Нею ми рухаємось на північ і слухаємо розповідь про парк. Назва походить від того, що ще при Радянському Союзі на цій території посадили 15 видів дерев в честь 15 республік. Тому тут росте розкішний татарський клен, явір, червоний та черенчатий дуби, звичайна і срібна ялини, сосни, дрібнолиста липа. А також барбарис, кущова верба, айва та жасмін. Для всього цього буйства фарб виділили п'ятнадцять діагоналей, на які й ділиться парк.

Ц

Цікаві факти про природу для діток: Дуб живе до 1000 років. Перші 80 років він росте у висоту, а потім усе життя продовжує приріст у ширину. Ластівка за літо виловлює до 1 мільйону усяких мошок, комарів, попелиць. Відносно тіла, у мурахи найбільший з живих істот мозок. Доросла жаба з'їдає за своє життя близько 3 т комарів. За допомогою слуху добуває їжу нічна сова сипуха. Вуха сови дозволяють їй на 100 % визначити розташування жертви. Вовки у степах часто їдять кавуни та дині, втамовуючи не стільки голод, як спрагу. Якщо кріт не роздобуде їжу протягом 12-ти годин, він помирає. Тільки ведмеді і люди під час ходи стають на п'яти.

Могутні Дуби

Т

Точка друга веде нас до різноманітних стежечок, ми обираємо центральну головну і рухаємось вздовж могутніх дубів, кленів. Насолоджуємось тишею та спокоєм. Як згадувалося вище – парк приваблює в різні пори року своєю недоторканною природою і красою.

Охорона Природи

В

Все, що нас оточує i не зроблене руками людей,— це природа. Спiлкування з природою дає найбiльшу насолоду та радiсть, викликає найпалкiшу любов до рiдного краю, до життя. Природа є джерелом натхнення для художникiв, письменникiв, композиторiв. Шепiт води, зелених дiбров, спiв пташок, запах квiтiв — усе це природа рiдного краю. Недарма природу називають ненькою. Всi ми — дiти природи, та не всi однаково добре ставимося до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи. Ми повиннi берегти природу, охороняти її багатства. Літом, рятуючись від спеки можна отримати повний релакс, оскільки час тут можна проводити просто блукаючи стежками і спілкуватися з природою, або ж відпочивати активніше – взявши напрокат велосипеди, катамаран чи пограти в волейбол

Т

Точка 3. Від цієї точки до наступної найбільша відстань і найбільш ламаний шлях. Протягом цього шляху вихованці будуть слухати цікаву інформацію про природу та замальовувати рослини, які їм найбільш сподобались .

Т

Точка 4. Точка четверта в теплу пору року слугуватиме відпочинком після пройденого маршруту, оскільки тут є пляж і простягається Дніпро,відкриваються дуже гарні пейзажі. Корисно буде саме на цій точці розповісти дітям про річку. Найбільшою річкою України є Дніпро. Із загальної довжини 2201 км на Україну припадає 981 км. Це третя за довжиною і площею басейну річка Європи (після Волги і Дунаю). Бере початок з болота Аксенінський Мох на південних схилах Валдайської височини, впадає у Дніпровський лиман Чорного моря. Її басейн займає 65% площі України. Найдавніші письмові відомості про Дніпро залишив грецький історик і географ Геродот у четвертій книзі своєї історії, яка називається «Мельпомена». Перші вітчизняні відомості про Дніпро є у літописах Київської Русі «Повість врем'яних літ» і у великому поетичному творі «Слово о полку Ігоревім».

Т

Точка 5. Урочище “Бобровня”- — урочище на лівому березі Дніпра, в 2-х км нижче устя ДесниТут бере свій початок річка Небишівка, яка через 4 км впадає у річку Десенка, вище Подільського мосту. Має природоохоронний статус. Урочище “Бобровня “ дуже різноманітне. Саме на його території, що рідко відвідується внаслідок своєї віддаленості від автомобільних доріг та Пішохідного мосту, усе ще зустрічаються багато тварин серед яких низка рідкісних. Інколи ще можна побачити сіруватня, зустрічається білоспиний дятел. Також зберігся цілий комплекс рідкісних комах: молочайний бражник, подалірій, махаон, поліксена. Старі плакучі верби слугують домівкою для таких червонокнижних комах, як стрічкарка блакитна, вусач мускусний, копр місячний. Тут також зустрічаються дровосіки та жук-носоріг. червонокнижний Горностай, американська норка, білодушка та чорний тхір також мешкають на даній території. Восени прилегла до урочища акваторія Дніпра стають місцем відпочинку птахів. Що пролітають на південь. Саме під час осіннього прольоту тут трапляються червонокнижні качки: гоголь та чубата чернь. Зустрічаються також чорновола та значно рідше червоновола гагари, великий, малий крохалі та луток, що інколи залишаються тут зимувати.

О

Оглядова точка 6 Оглядовою точкою 6 є місток через річку Десенка, притока Дніпра. Тут розгортається привабливий краєвид на річку, верби також тут є “Дерево кохання” . На містку дітям розповідатиметься цікава інформація про воду.

О

Оглядова точка 7 - остання Прибувши до сьомої точки, яка знаходиться в сосновому бору ми сідаємо на лавки за столом і проводимо підсумок нашого маршруту з дітками. Спочатку їм задають питання про збереження природи. Якщо маршрут проводився осінню, то протягом шляху діти збирають різнобарвні листочки, жолуді, каштани і інші природні матеріали для створення осінніх етюдів на власний смак, для розвитку фантазії.З собою потрібно мати кошики. Якщо ж стежку проходять влітку чи навесні, то пропонується зобразити пейзажі цього чарівного парку.З собою потрібно мати кольорові оліфці та папір. Виходячи з 7 точки ми прибуваємо до початкової точки маршруту. Вздовж алеї простягаються високі тополі. Вони ніби охороняють парк не даючи порушити його спокій і тишу.

Продивитись фото стежки "Парк Дружби Народів"

 
 • images/stories/recreat1/01.jpg
 • images/stories/recreat1/02.jpg
 • images/stories/recreat1/03.jpg
 • images/stories/recreat1/04.jpg
 • images/stories/recreat1/05.jpg
 • images/stories/recreat1/06.jpg
 • images/stories/recreat1/07.jpg
 • images/stories/recreat1/08.jpg
 • images/stories/recreat1/09.jpg
 • images/stories/recreat1/10.jpg
 • images/stories/recreat2/011.jpg
 • images/stories/recreat2/012.jpg
 • images/stories/recreat2/013.jpg
 • images/stories/recreat2/014.jpg
 • images/stories/recreat2/015.jpg
 • images/stories/recreat2/016.jpg
 • images/stories/recreat2/017.jpg
 • images/stories/recreat2/018.jpg
 • images/stories/recreat2/019.jpg
 • images/stories/recreat2/020.jpg
 • images/stories/recreat3/021.jpg
 • images/stories/recreat3/022.jpg
 • images/stories/recreat3/023.jpg
 • images/stories/recreat3/024.jpg
 • images/stories/recreat3/025.jpg
 • images/stories/recreat3/026.jpg
 • images/stories/recreat3/027.jpg
 • images/stories/recreat3/028.jpg
 • images/stories/recreat3/029.jpg
 • images/stories/recreat3/030.jpg
 • images/stories/recreat4/p009.jpg
 • images/stories/recreat4/p031.jpg
 • images/stories/recreat4/p032.jpg
 • images/stories/recreat4/p033.jpg
 • images/stories/recreat4/p034.jpg
 • images/stories/recreat4/p035.jpg
 • images/stories/recreat4/p036.jpg
 • images/stories/recreat4/p037.jpg
 • images/stories/recreat4/p038.jpg
 • images/stories/recreat4/p039.jpg
 • images/stories/recreat4/p040.jpg
 • images/stories/recreat5/p041.jpg
 • images/stories/recreat5/p042.jpg
 • images/stories/recreat5/p043.jpg
 • images/stories/recreat5/p044.jpg
 • images/stories/recreat5/p045.jpg
 • images/stories/recreat5/p046.jpg
 • images/stories/recreat5/p047.jpg
 • images/stories/recreat5/p048.jpg
 • images/stories/recreat5/p049.jpg
 • images/stories/recreat5/p050.jpg
 • images/stories/recreat6/p051.jpg
 • images/stories/recreat6/p052.jpg
 • images/stories/recreat6/p053.jpg
 • images/stories/recreat6/p054.jpg
 • images/stories/recreat6/p055.jpg
 • images/stories/recreat6/p056.jpg
 • images/stories/recreat6/p057.jpg
 • images/stories/recreat6/p058.jpg
 • images/stories/recreat6/p059.jpg
 • images/stories/recreat6/p060.jpg