Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискНа Львівщині невдовзі буде створено Національний природний парк “Північне Поділля”

На Львівщині розпочався процес створення Національного природного парку “Північне Поділ­ля”. Ще два роки тому, в лютому 2010-го, президент видав указ про створення цього парку, а в кінці минулого року дано розпорядження на виконання указу і призначено виконувачем обов’язків директора парку Юрія Сиротюка. Вчора Юрій Сиротюк поїхав до Києва у Міністерство екології та природних ресурсів, де обговорять усі подальші справи парку та затвердять штат працівників.

“У 2009-му, коли розпочали роботу над створенням парку, попередньою позицією була площа 50 тис. га, але через скандали навколо цього парку ми зійшлися на 15 тис. га. Процес створення парку тривав довго через те, що не було фінансів, а в грудні 2011-го гроші нарешті з’явилися. Нині почалися роботи з формування дирекції, наглядової ради”, – розповів Леонід Копій, професор, завідувач кафедри екології Національного лісотехнічного університету.

У середині 2009-го у Львівській облраді були протести проти створення цього парку. “Тоді одна з політичних сил переконувала, що парк – загроза обезземелити селян. Ці протести й зумовили те, що площа парку була мінімізована до 15 тис. га і парк вийшов не суцільним об’єктом. Нині ця справа нарешті зрушила з місця і нова дирекція парку буде фіксувати ці землі вже не просто у графічних матеріалах, а у проекті земле­устрою для цілей національного парку. Цей процес може зайняти до року часу”, – пояснює Олександр Ганущин, депутат Львівської облради і член комісії з питань екології, природних ресурсів та рекреації. Депутат прогнозує, що в парку працюватиме від 30 до 50 фахівців.

П’ять-сім відсотків території парку – це заповідні об’єкти, які забороняється відвідувати. Інші частини території парку – це території рекреації і господарська частина. Гроші за вхід у парк братимуть лише тоді, коли створять у рекреаційних зонах майданчики для відпочинку, каже Леонід Копій.

Леонід Копій наголошує на унікальності “Північного Поділля”. “У межах цього парку є природо-заповідний об’єкт “Пам’ятка Пеняцька”, яка була створена з ініціативи графа Дідушицького, але під час Другої світової війни той деревостан, який оберігався, був зрубаний. Над створенням парку працювало багато польських і українських учених, гадаю, ці науковці й увійдуть у наглядову раду цього парку. Створення таких об’єктів дуже важливе, адже все живе навколо себе потрібно зберігати, тоді ми і себе збережемо”, – зазначив професор.